top of page
etiketas
degustacijas

Dažnai lankausi restoranuose, nes turiu pažinti virtuvės šefų braižą, kad privačioms vakarienėms ir kitiems renginiams būtų lengva išsirinkti tinkamiausią virtuvės maestro. Kiekvienas jų, kaip ir dizaineris ar dailininkams, turi savo stilių. Džiaugiuosi, kai randu išpuoselėtą, kuo natūralesnį, apetitiškai pateiktą maistą, keliu abu nykščius į dangų, kuomet lėkštėje šefas sukuria puikų ar net tobulą derinį, prie kurio dar įdomiau parinkti tinkamą vyną. Taip, būtent tobulą, nes taip atrodo tą akimirką, o mes jomis džiaugiamės ir dalinamės. Kartais maisto ir vyno derinys virsta tikru gastronominiu stebuklu.

 

Nekritikuoju, nesityčioju, nes nesu šios srities specialistė, puikai suprantu, kaip giliai gali sužeisti žodis. Todėl ir savo puslapio nevadinu blog'u, tas žodis turi neigiamą energiją.Restoranui visada duodu antrą galimybę, nerašau atsiliepimų ir rekomendacijų po pirmo apsilankymo.Virtuvės šefai - menininkai, jautrios sielos žmonės.

Geriausia kritika - nepasakytas žodis. Akyli skaitytojai tai pastebės tarp eilučių. Rekomenduoju tik tai, ką pati ragauju.  

 

Gastronomijos žurnalistė Jūratė Sprindžiūnaitė  

Rieslingas iš Mozelio: nuo gaivaus iki saldžiai nokaus.... su kiauliena!!!

Mano meilė Riesling vynuogei tokia pat sena, kaip ir noras gilintis į vyno pasaulio subtilumus. O jis prasidėjo 1998-ųjų vasarą, kuomet svečiavausi Rheingau regione. Geresnio šios vynuogės vyno nei Vokietijoje neradau. Na, gal Austrija gali dar konkuruoti. Šį kartą dar kartą susitinku su senos, gilias tradicijas turinčios "Weingut Reichsgraf von Kesselstatt" vyninės šeimininkais Annegret and Gerhard Gartner. Ragavome 6 skirtingus rieslingus prie specialiai prie jų restorano "Dine" komandos sukurtais patiekalais. Prie šios kūrybos daug prisidėjo restorano someljė Arminas Darasevičius. Dėl to dalyvauti tokioje vakarienėje dar įdomiau. Yra su kuo diskutuoti...  

Šampanas be makiažo ir patiekalai su išmislais... 

Geriausia galimybė pažinti šampano namų stilių - vienu metu ragauti keletą to paties gamintojų šampanų. Birželio pradžioje į Lietuvą buvo atvykęs mažų šampano namų Maison Penet atstovas, kuris supažindino su namų stiliumi, filosofija. Jų iškirtinumas - šampanas su itin mažu cukraus (dosage) kiekiu (2-5 gramai litre). Kitaip tariant, šampanas be makiažo. Britai tokį šampaną vadina skinny (liesas). Jį gali pagaminti tik turėdamas labai gerą ir kokybišką vynuogių derlių. Kiekvieną šampaną derinome su patiekalais. Ir štai kas išėjo... 

"Monte Pacis": valgėme ramiai, skaniai, gėrėme... šiltą vyną 

Gastronomika. Po trejų metų Liutauras Čeprackas atidarė restoraną 

bottom of page